Phishing Saldırısı Nedir? Nasıl korunulur?

Phishing Saldırısı Nedir? Nasıl korunulur?

Bankanızın, e-postanızın, sosyal medya hesabınızın veya bunun gibi bilgi girmenizi gerektiren bir kuruluşun web sayfasının bir kopyasını oluşturarak kullanıcının hesap bilgilerini çalmayı hedefleyen bir İnternet dolandırıcılığı türüdür.

Nesnelerin Güvenliği

Nesnelerin Güvenliği

Nesnelerin İnterneti (IoT) hayatımıza girdi ve yeni bir dizi güvenlik tehdidi için kapıları ardına kadar araladı. IoT bağlantılı buzdolabınız hacklendiğinde neler olabilileceğini hiç düşündünüz mü?

Yapay Zekanın (Ai) İnternet Güvenliğinde Kullanımı

Yapay Zekanın (Ai) İnternet Güvenliğinde Kullanımı

En basit düzeyde, makine öğrenimi "bilgisayarlar için programlanmadan öğrenilebilme olanağı" olarak tanımlanır. Büyük veri kümelerinde matematiksel teknikleri kullanarak makine öğrenme algoritmaları esas olarak davranış modelleri oluşturur ve bu modelleri gelecekte bir temel olarak kullanır.

Ethical Hacker CEH Eğitimi

Ethical Hacker CEH Eğitimi

Ethical Hacker CEH Eğitiminde analitik düşünme, sistem testlerinde kullanılan araçları tanıma, olası sistem açıklarının tespiti ve kapatılması, sosyal mühendislik kavramı, uygulamalarda oluşabilecek zayıf noktaların tespiti gibi kavramlar öğretilmektedir. Bilgi toplama, ağ haritasının çıkarılması, zafiyet tarama, sisteme sızma, yetki yükseltme, başka ağlara sızma, erişimi koruma ve kalıcı hale getirme, izleri temizleme ve raporlama gibi konular Ethical Hacker CEH Eğitiminin başlıca konularıdır.

2018 Teknoloji Eğilimleri : Yüz Tanıma Teknolojisi

2018 Teknoloji Eğilimleri : Yüz Tanıma Teknolojisi

Bir yapay zeka şekli olan yüz tanıma teknolojisi, kişinin fiziksel özelliklerini diğerlerinden ayırt etmek için inceler. Yüz tanıma teknolojisi için pek çok sistem ve format vardır, ancak hepsi verileri alır, elde edilen verileri analiz eder ve bu verileri bilinen insanların yüzleri veritabanındaki mevcut girdilerle eşleştirir.

2018 i Şekillendirecek 10 Teknoloji Trendleri

2018 i Şekillendirecek 10 Teknoloji Trendleri

Mevcut bir teknoloji olgunluğa ulaştığında, bu teknoloji ile birlikte gelen ve öngörülemeyen gelişmeler oldukça hızlı bir şekilde gelip hayatımıza yerleşir ve bu yenilikler tüketici tarafından iş dünyasına (tersi de mümkün) doğru atılım yapar, kendi işimize ve kendi işimize değer katma potansiyeline sahip olan insanları sürekli olarak bir arayışa iter.

Gurur Duy Türkiye

Gurur Duy Türkiye

MÜSİAD ve TÜRKSAT işbirliği ile 1 milyar doları aşan Türkiye uydu piyasasına yerli ekosistemin aranacağı ve %100 yerlilik hedeflenen 6-A uydusunun geleceğinin, KA Band ve uydu internetinin konumlandırılması gibi birçok önemli konunun tartışılacağı etkinlikte 4.5G uygulamaları ve 5G vizyonu masaya yatırılacak.

Üye kuruluşlara geniş bir network sunmak ve yerli teknoloji eko sistemini geliştirmek için fırsatlar oluşturuyoruz.

Sizde aramıza katılarak bu fırsatları değerlendirebilirsiniz.