Kuruluş Amacı
Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik Derneği Hakkında;

Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik Derneği
kuruluş amacı ülkemizdeki bilişim ve siber güvenlik eko-sisteminin büyümesine katkı sağlamak, yerli yada milli yazılım projelerinin üretilmesine katkı sağlayarak ülkemiz geleceği için katma değer üretmektir.

Bu vizyon çerçevesinde,  ülkemizin gelecek yarınlarında daha güçlü ve milli bir duruş sergilemesi için;  bilişim teknolojilerinin yaygınlaştırılması, teknoloji platformları hakkında eğitimlerin verilmesi, milli yazılımların üretilmesine katkı sağlanması ve siber güvenlik alanında regülasyon, eğitim ve uygulama faaliyetlerinin yapılması/katkı sağlanması temel yaklaşımımızdır.

Amacımız mesleki birlik ve dayanışmayı, yeni bilişimcilerin yetişmesi için, bilgi ve birikim paylaşımını sağlamak, sağlıklı ve seviyeli bilişim kültürünü oluşturmak, sektör üzerinde sosyal sorumluluk projeleri üstlenerek ülkemiz için katma değer oluşturmak için; bilişim sektörü ile ilgili her türlü çalışma ve düzenlemenin toplumsal ve sektörel gelişmeye katkı sağlayacak biçimde çağdaş boyutlarda gerçekleşmesini temin etmek amacıyla kurulmuştur.

Tüm faaliyetlerini; mesleki disipline, iş ahlakına, toplumun manevi değerlerine, hak ve adalete uygun, ilkeli ve erdemli bir duruş içerisinde yerine getirir.

Üye kuruluşlara geniş bir network sunmak ve yerli teknoloji eko sistemini geliştirmek için fırsatlar oluşturuyoruz.

Sizde aramıza katılarak bu fırsatları değerlendirebilirsiniz.